Sürücü Kursu Aracı İle Kaza Yaparsanız Ne Olur?

Sürücü Kursu Aracı İle Kaza Yaparsanız Ne Olur?

Sürücü kursuna giren bir aday genellikle başlangıç   seviyesindedir veya ilk kez ehliyet almak istediği için araba kullanamaz.Bu nedenle, bu adayların en sık sorduğu sorulardan biri şudur: Okul arabamla kaza yaparsam ne olur? Oldu.

Öncelikle sürücü kursunda okuyan bir adayın öncelikle teorik derslere katıldığını hatırlatmak isteriz. Yani direkt olarak direksiyon derslerine gitmiyor. Bu eğitim sırasında trafik, motor, ilk yardım ve trafik kuralları hakkında bilgi verir.

Teorik eğitim, aracı kullanmanın ilk adımı olduğu için adaylar temel bilgileri burada alırlar. Bu eğitim döneminden sonra direksiyon eğitimi aşaması başlar. Yukarıdaki sorunun asıl muhatabı burada başlıyor.

Birçok sürücü araba kullanmayı öğrenirken kaza yapmaktan korkar ve bu soru ister istemez akıllara soru işareti olarak gelir.

Sürücünün arabasıyla kaza

Hemen merakınızı giderelim, sürücü adayı sürücü kursu arabasıyla kaza yaparsa, kazanın maliyetini üstlenmemelidir. Tabii burada nasıl kazanıldığı da çok önemli.

Sürücü adaylarına sürüş eğitimleri sırasında K sertifikası verilmektedir. Bu belgenin amacı, sürücü kursu eğitiminizi tamamlamanızı sağlamaktır. Elbette kaza, sürücü adayının psikolojisini doğrudan etkilediği için sürücü adayı için istenmeyen bir durumdur.

Sürüş parkurundaki araçların çoğu sigortalıdır ve bir kazadan sonra otomatik sigortayı etkinleştirmek için bir rapor kaydetmek gerekir. Rapor kayıt altına alındıktan sonra ayıp oranı belirlenir ve kaza bedeli kasko veya kasko sigortasından düşülür.

Bazı sürücü adayları, sürücü kurslarının adayın bir kazanın maliyetini karşılamasını gerektirdiğini iddia ediyor, ancak yine de, bu sizin sorununuz olmadığı için kayıt sırasında sürücü kursunuzla konuşmanız mantıklı olacaktır. Kaza durumunda sürücü kursu ile herhangi bir ihtilaf yaşamazsınız.

Gerçek ve kaliteli hizmet veren kurumsal sürücü kursları adaylardan bu kadar para istemez, bu tür sürücü kurslarının amacı adayın en güzel ve en güvenli şekilde araba kullanmayı öğrenmesini sağlamaktır.

Özetle araba kullanamayan bir adaysınız ve her zaman kaza yapma ihtimaliniz var.


Diğer Yazılar