Muafiyetli Kasko Nedir?

Muafiyetli Kasko Nedir?

Bu sigorta türü, sigorta paketi olarak algıladığımız sigorta türlerinden biridir. Artan rekabet, sigorta şirketlerini sigorta paketlerine ek teminatlar eklemeye zorladı. Bunlar arasında vergi muafiyeti olan bir sigorta türü bulunmaktadır. Vergi muafiyeti, belirli bir bütçesi olmayan kişilerin imdadına yetişen bir sigorta türüdür. Kasko yaptırmak istemeyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılar.

Bu sigorta türü; İyi hizmet veren, fiyat politikası ile tüketiciye hitap eden ve indirimler sunan bir sigorta türüdür. Çok cazip seçenekler sunan bir poliçe ile maddi hasarınızı belirli bir oranda karşılayabilirsiniz. Belirli bir olay sonucunda aracınız hasar gördüğünde; Tazminat olarak ödenecek tutar düşülerek ödeme yapılır. Kesinti tutarı arabanın değerinin %1, %2 veya %3'ü kadar olabilir. Bu sayı poliçede de açıkça belirtilebilir. Bu sigorta türünde tutar belirli bir sayı ile belirlenmemiş ise; Kesinti miktarı arabanın değerine göre belirlenir.

Bu sigorta türünü seçmeden önce bazı faktörleri de incelemelisiniz. Aracınızı ne sıklıkta kullandığınız, şehir trafiğinde ne kadar aktif olduğunuz ve ufak bir hasar tespit edilip edilmediği göz önünde bulundurularak muafiyet sigortası düşünülmelidir. Bu tür bir sigorta, kaza yapan bir aracın sürücüsünün çok sayıda küçük kaza geçirmiş olması durumunda sürücü için uygun değildir.

Standart sigorta primine dahil olan aracın maliyeti  ve üzerinde ise, aracı şehir içinde sık kullanmıyorsanız, poliçede mini hasar teminatı bulunuyorsa bu sigorta türü aşağıdakilerden hangisidir? tam size göre sigorta.


Diğer Yazılar