Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Yoğun nüfuslu ve işlek şehirlerde ciddi kazalarla karşı karşıya olmamıza rağmen, küçük hasarlı kazalarla karşılaşma ihtimalimiz daha yüksek. Araba boyası ufak bir hasarla hasar görmese de ufak tefek ezikler var tabi. Araç boyası araç maliyetlerini düşürdüğü için araç sahipleri ezikleri boyamadan düzeltmeyi tercih ediyor. Özellikle son günlerde yaşanan dolu yağışında bu uygulamaya ilgi oldukça fazla.

Bir diş nasıl düzeltilir
Boyasız ezik tamiri, araç gövdesinde dış etkilerden kaynaklanan ezilme, ezik gibi küçük hasarların özel aletler kullanılarak veya masaj yapılarak aracın orijinal boyasına zarar vermeden onarılması işlemidir. Burada not edilmelidir ki aracın boyasız olması değer kaybetmemesi için yapılmalıdır.

Gövde eziklerini boyasız çıkarmanın en önemli avantajı aracın orijinalliğine zarar vermemesi ve bu nedenle değerinden bir şey kaybetmemesidir. Aracınızı satmanız gerektiğinde alıcının aklında soru işareti kalmaz.

 
Ağrısız göçük düzeltme yöntemleri nelerdir?
Doğru sonucu almak, ezikleri düzeltmek ve boya hasarını önlemek istiyorsanız aşağıda listelenen yöntemleri kullanabilirsiniz.

Manyetik çatlakların onarımı
Bu en yaygın yöntemlerden biridir. Aracın herhangi bir parçasını sökmeye gerek kalmadan yapılan bu işlem ile çok zaman kazanabilirsiniz. Bu sayede hasarlı bölgeye bir frekans dalgası iletilir. Böylece hasarlı alan restore edilmiş olur. Bu düzeltme işleminin en önemli avantajı lezyonun kalınlığına ve bölgeye göre programlama yapılmasıdır.

Vücuttaki çatlakların onarımı
Bu, oto tamir teknisyenlerinin sıklıkla kullandığı yöntemdir. Ezilmiş bir cisme zarar vermeden onarma işlemidir. Göçüğü düzeltmek için bir dizi çubuk cihazı kullanılır. Bunu yaparken, arkadaki kaputtaki çentiği hafifçe uzatmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Vakum yöntemiyle ezik onarımı
Bir diğer iyi bilinen yöntem ise tahliye yöntemidir. Hasarlı bölgenin arkasına geçemiyorsanız elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Dişin doğru boyutlandırılması, dikkate alınması gereken en önemli noktadır. Çünkü zararın miktarına göre hareket etmek gerekir.

Mini onarım hakları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ezikleri boyamadan onarmanın başlıca faydaları nelerdir?
Boyasız göçük düzeltmenin en büyük faydası aracın orijinalliğini kaybetmemesidir. Bir diğer avantajı da, boya veya macun uygulanmayacağı için, uygulanacak boyanın renginin aracın boyasına yapışma sorununun önüne geçilmesidir. Ayrıca çok tasarruf edersiniz.

Sigortalı ezik boyasız onarım
Boyasız bir göçüğün giderilmesinin basit bir işlem olduğundan bahsetmiştik. Bu işlemin kasko sigortası kapsamında olması size zamandan ve paradan tasarruf sağlayacaktır. Otomobil sigorta şirketleri, otomobil sigorta poliçelerinde otomobil göçüklerini onarmak için gerekli kapsamı sağlar. Böylece kolayca yapabilir ve aracınızı aynı gün servisten teslim alabilirsiniz.


Diğer Yazılar